fontanauvod

Zahradní fontána jako dokonalý vodní prvek každé zahrady

Dostupnost:
home
Doprava ZDARMA

pro objednávky nad 1.500 Kč

sync
Vrácení zboží do 14 dní

zdarma a bez rizika

thumbs-up
Prověřený český obchod

s kvalitními produkty

cart
Nakupujte kdykoli

máme otevřeno 24 hodin denně

Popis produktu

Každý majitel zahrady touží po tom, aby byla upravená dle jeho představ a aby sloužila k odpočinku a to jak k tomu aktivnímu, tak i k pasivnímu. Originální a neotřelý vzhled dodá prostoru zahradní fontána. Plní funkci nejen ozdobnou, ale také praktickou. Vzhledem k tomu, že zahradnické řetězce, mezi které patří Bauhaus, OBI nebo Baumax, poskytují široký výběr různých modelů za velmi přijatelné ceny, vybere si opravdu každý. 

Jaké výhody nabízí venkovní zahradní fontána?

Kromě ozdobné dekorace se jedná o vodní prvek, který vytvoří příjemné zahradní klima. Voda je navíc životně důležitá pro všechny živé organismy. Pokud máme na zahradě malé jezírko, můžeme fontánu umístit i do něj. Jestliže fontánku umístíme do zahradního jezírka, podpoří lepší okysličení vody a eliminuje její zelenání. Uvítají ji i vodní živočichové, kteří jezírko obývají.

fontana6

Fontány se však dají použít i bez zahradního jezírka. Fontána je nejen dokonalá zahradní dekorace, ale zároveň působí i uklidňujícím dojmem. Ten přivodí zurčící voda, do jejíchž zvuků se můžeme zaposlouchat. 

Podle čeho vybírat vodní fontánu?

Pokud chceme fontánu umístit do zahradního jezírka, máme na výběr ze dvou variant – plovoucí nebo ukotvená.

  • Plovoucí zahradní fontána

Fontány na solární pohon fungují díky pohonu, který umožňuje pomalý pohyb fontány po vodní hladině jezírka. Většina modelů je fontána s vodotrysky různé intenzity. Některé fontány tryskají do výšky, jiné zase naopak pouze probublávají. Při výběru je nutno brát potaz velikost fontány úměrně s velikostí vodní plochy, na kterou bude umístěná.

  • Ukotvená zahradní fontána

Tento druh je brán spíše jako dekorace na zahradu a, často se jedná o kamenný kousek s masivnější konstrukcí. V nabídce však nalezneme také zahradní fontánky vyrobené z keramiky, kameniny nebo modely hliněné tvarované do podoby zvířat. Velmi často to bývá žába, šnek nebo delfín. Vybírat bychom měli takový model, který dokonale zapadne do celkového vzhledu zahrady.

 

Další možností je fontána volně stojící v prostoru zahrady. Tady se nabízejí opět dvě různé varianty – nadzemní a podzemní.

  • Nadzemní zahradní fontánka

Jedná se o mobilní nádobku s vodotryskem, kterou můžeme snadno přenášet. Je to ideální volba pro malé zahrady. Můžeme ji však využít také na terase nebo balkonu.

 

fontana1

  • Podzemní pramen

V tomto případě je potřeba umístit nádobku na vodu pod zem. Velmi netradičního vzhledu docílíme tím, že fontána bude tryskat z hromady naaranžovaných kamenů. Dokonalost dodá LED osvětlení.

Jak zahradní fontány fungují?

Princip je u všech modelů obdobný. Cirkulaci vody zajišťuje její uzavřený oběh. Čerpání vody z nádržky nebo zahradního jezírka zajišťuje čerpadlo. Díky tlaku pak může voda tryskat do různé výšky, nebo jenom lehce probublávat. Záleží, jak je fontánka nastavená. Čerpadla mohou být na elektrický nebo solární pohon.

fontany4

  • Čerpadlo na elektrický pohon

Tento typ čerpadla potřebuje stálé připojení do elektrické sítě. Je tedy vhodné fontánu umístit tak, abychom nemuseli mít kabely rozmístěné po celé zahradě.

  • Čerpadlo na solární pohon

Potřebnou energii vytvářejí solární panely. Princip činnosti je obdobný jako u fotovoltaických panelů. Tento typ čerpadla nám šetří finanční prostředky, neboť nevyžaduje připojení do elektrické sítě. Navíc je ekologický a tím i šetrný k životnímu prostředí.

fonatana

Tipy na závěr

Jestliže chceme fontánu méně tradičního vzhledu, můžeme si nainstalovat fontánu patrovou, která umožňuje přelévání vody z jedné nádoby do druhé. Nádoby mohou být umístěné pod sebou, v různých velikostech, nebo třeba vedle sebe, v různých výškách. Záleží především na prostoru, do kterého hodláme fontánku instalovat.

Méně obvyklým typem je fontána umístěná na zdi. Může to být třeba stěna altánku nebo kamenného plotu.

Podobné produkty

Zahradní fontána jako dokonalý vodní prvek každé zahrady

Najdete v kategorii:

Další produkty od výrobce

Prohlédněte si všechny produkty od přední značky .

Možnosti dopravy a platby